úterý 19. května 2015

Mýty a fakta o hubnutí: Když chci zhubnout, nesmím jíst!

MÝTUS: KDYŽ CHCI ZHUBNOUT, NESMÍM JÍST 

Každá z nás jsme určitě narazila na někoho, kdo tenhle názor zastával. Ať už ve svém okolí či na nějakém blogu. Nejíst však rozhodně není správná cesta k dosažení vysněné postavy. Ano, mluvíme-li o nějakém"detoxu" po dnech obžerství, 24hodin "očisty" může přijít vhod, ne však jako stála dieta!Pokud přestaneme jíst, neznamená to že přijdeme o tuky v těle, naopak. Při takové formě (ne)stravování nejdřív přijdeme o vodu v těle, pak o sacharidy,svaly a o tuky až nakonec. Nemluvě o tom, že tělo si s každého pozřeného jídla bude dělat stále větši a větší tukové zásoby, protože si automaticky ukládá na "horší času", když potravy dostává tak zoufale málo.

FAKT: KDYŽ CHCI ZHUBNOUT, MUSÍM JÍST

I když je v hubnutí cvičení jistě důležitou složkou, 80% našeho progresu tvoří správně zvolená strava! Měli bychom jíst 5x denně po menších porcích a strava by měla být vyvážená. Měli bychom sledovat kolik máme sníst bílkovin, sacharidů atd. a kolik jich opravdu sníme.


Zároveň by náš příjem kcal měl být menší než náš bazální metabolismus - v tu chvíli budeme ubírat na váze. Správným jídelníčkem, který bude zdravě živit naše tělo společně se cvičením, které naší postavu bude krásně formovat dosáhneme dříve či později našeho cíle!


8 komentářů:

 1. To je fakt, nechápu ty lidi jak nemůžou nic jíst. Já jsem ráda, že jím tak jak jím a kolikrát mi to ani nestačí :D nechápu.

  OdpovědětVymazat
 2. Pravda, pravda :) nedokázala bych nejíst :D

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně tak :)
  Děkuji! no někdy se mi nechce a nejradči bych se na to vykašlala..:D ale zdraví máme jen jedno, tak je potřeba se o něj dobře starat a strava má taky velký význam.

  OdpovědětVymazat
 4. Přésné... kdyby to bylo tak jednoduchý tak jsem tyčka jenže není, hubnutí je fuška, udržet si pak váhu - ještě větší.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkně napsané :)
  PS: U mě na blogu právě probíhá GIVEAWAY!:)
  Budu moc ráda, když se zapojíš.
  http://www.lovies47.cz/2015/04/giveaway-03.html

  OdpovědětVymazat
 6. Nemyslím si, že by si měla jíst pod svůj bazální metabolismus, protože je to energie, kterou tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Pokud chceš hubnout, měl by být každopádně tvůj výdej o něco vyšší, než příjem:)

  OdpovědětVymazat
 7. Nemyslím si, že by si měla jíst pod svůj bazální metabolismus, protože je to energie, kterou tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Pokud chceš hubnout, měl by být každopádně tvůj výdej o něco vyšší, než příjem:)

  OdpovědětVymazat